Idén a nyár sokáig tartott, sőt: lesz jövőre is! Bár még tél közepe van, mi máris egy könnyed kikapcsolódásra invitálunk Közép-Dalmácia legszebb részeire. Tudományos tény, hogy ha a tél közepén foglalunk nyaralást a következő nyárra, annak azonnali kedélyjavító hatása van.
Vagy ha nem is tudományos, de tény, de egészen más úgy ábrándozni a közép-dalmát nyárról, ha már a “zsebedben” van az oda szóló bónusz.
A kirándulás során Skradin hangulatos városkájából indultok hajóval Horvátország egyik legszebb nemzeti parkjába, ahol megmártózhattok a kristálytiszta vízben, miközben mellettetek vízesések és zuhatagok tarkítják a tájat. A délutáni és esti órákban pedig Vodice hangulatos tengerpartján kapcsolódhattok ki, illetve kóstolhatjátok meg a horvát konyha remekeit.
A kirándulás részletes programja a következő:
1. nap: Budapest
Budapestről indultok majd a kényelmes esti órákban, 21.15-kor. Találkozás 21:00-kor a Hősök terén. Folyamatos utazás Horvátországba, melyet 3-4 óránként megszakítotok pihenőkkel. Érvényes személyi igazolvány, vagy útlevél szükséges az utazáshoz, kérjük ezeket vigyétek magatokkal!
2. nap: Krka Nemzeti Park, Vodice
A reggeli órákban érkeztek meg Horvátország egyik legszebb nemzeti parkjába. A Krka folyó legszebb szakaszától, Skradin városától indultok hajóval. Miután hajóztatok Közép-Dalmácia legnagyobb folyóján, gyalogosan folytatjátok az utat a nemzeti parkban, ahol számtalan vadregényes zuhatag, vízesés keresztezi a jól kiépített ösvényt. A legnagyobb vízesés a Skradinski Buk 17 vízesésből áll, melyek hossza közel 400 méter. A látvány lélegzetelállító! Ezen a részen akár meg is mártózhattok a kristálytiszta vízben, így a vízből gyönyörködhettek a park legszebb részében. Élményekkel feltöltődve még megtekintitek a park felső részében elhelyezkedő mini skanzent, majd autóbuszra szálltok és a tengerpart felé veszitek az irányt. A nap további részében a strandolásé a főszerep. Vodice tengerpartja nagyszerűen kiépített: tusolók, mellékhelységek és napágy bérlési lehetőség is van. Az esti órákban Vodice hangulatos éttermeiben kezdetét veheti a gasztrokaland. A késő esti órákban indultok el Magyarország irányába.
3. nap: Horvátország, Budapest. Élményekkel feltöltődve a reggeli órákban érkeztek Budapestre.
Választható időpontok:
- 2017. június 16-18.
- 2017. július 14-16.
- 2017. augusztus 18-20.
- 2017. szeptember 01-03.
Az alapár tartalmazza: az utazást busszal, a szervezést és a magyar nyelvű csoportkísérőt.
Az alapár nem tartalmazza: a belépők árát, az étkezést, a biztosítást.
Utazás: autóbusszal, melyet két gyakorlott sofőr vezet. Útközben 3-4 óránként tartotok pihenőt, általában benzinkutaknál álltok meg. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van nálatok aprópénz. A helyfoglalás az előleg-befizetés sorrendjében történik. A teljes csoport elhelyezése érdekében az iroda fenntartja magának a jogot, hogy a helyfoglaláson változtasson.
Felszerelés: kis hátizsákot érdemes magatokkal hozni, mely tartalmaz némi szendvicset és vizet az útra. A strand felszerelést és fürdőruhát, a naptejet és a napszemüveget se felejtsétek otthon!
Pénzügy: a belépők mellé érdemes még az étkezésre és az ajándéktárgyakra horvát kunát hozni magatokkal. Útközben pénzváltási lehetőség nincsen!
Biztosítás: ajánlott. Ezt az irodában könnyűszerrel megkötheted.
Felszállási lehetőségek:
- Budapest, Hősök tere, Műcsarnok mögötti parkoló (Homokóránál)
- M7-es autópálya, Budaörsi Pihenőhely, Agip benzinkút, 10-es km kő
- M7-es autópálya, Velencei Pihenőhely, MOL benzinkút, 45-ös km kő
- M7-es autópálya, Fehérvári Pihenőhely, Shell benzinkút, 60-as km kő M7-es autópálya, Lepsényi Pihenőhely, Agip Benzinkút, 83-as km kő
- M7-es autópálya, Sóstói Pihenőhely, Agip benzinkút, 95-ös km kő
- M7-es autópálya, Balatonlellei Pihenőhely, MOL benzinkút, 138-as km kő
- M7-es autópálya, Keresztúri Pihenőhely, Shell benzinkút, 167-es km kő
- M7-es autópálya, Zalakomári Pihenőhely, INA benzinkút, 194-es km kő
Kérjük, hogy ha nem a budapesti felszállást választod, jelezd megrendeléskor (a csatlakozás időpontját indulás előtt 1 héttel adják meg). Felhívjuk a figyelmed, hogy a busz (oda- és visszaúton is) csak menetiránynak megegyező oldalon áll meg a felszállási helyeken.
Tetszett? Ajánld ismerőseidnek is!